Egypt očima běžného tůristy :)

“Pobyt v Egyptě je pro Středoevropana naplněn řadou zcela nových a neobvyklých poznatků a zážitků, z nichž některé mohou být zejména pro jemnější povahy i ne příliš vítané nebo až nepříjemné…”

Běžný Čech poznává slasti i strasti od domova velmi vzdálené africké země. Ve dvou navazujících částech cestopisu popisuje věci, které při cestě do Egypta můžete zažít či zažijete i vy.

Hurghada, Káhira, pyramidy a spol. I.
Hurghada, Káhira, pyramidy a spol. II.

Cesta po Egyptě

“… auto je samá špína, kazety které strká Abdula do autorádia bych nevzal do ruky jak jsou špinavé. Musíme dát krosny na střechu, jinak se nás sem pět nevejde, Mikel si sedá k Abdulovi, my za něho a Fred s Olivií na poslední řadu sedadel, na zadním kole, zatímco Abdula přivazuje krosny. Nedají se pořádně otevřít okýnka, hlavně vzadu u mě to nejde vůbec, druhé zadní okénko nakonec povolí Abdula otevřít. Na zadních sedačkách je cítit benzín…”

Alexander Phillipou popisuje podrobně den po dni své zkušenosti z cestování po Egyptě. Jde o celé tři týdny zápisů, co všechno tam prožil a co v této exotické zemi zkusil.

Putování Egyptem

Cesta k obratníku Raka

“Tak začíná můj nejbláznivější výlet. 400 USD, napěchovaný batoh, pět balíčky filmu Polaroid a se těmi třemi blázny se vydávám do Egypta. Snad nás tam nezabijí a snad se nepovraždíme navzájem…”

Jiří Dušek píše o své poněkud dobrodružnější cestě do Egypta, kterou absolvoval společně se třemi dalšími společníky na podzim roku 1995.

Cesta k obratníku Raka