Chtěli byste zažít něco netradičního? Rádi se bojíte a máte rádi tajemství? Pokud ano, nemusíte jezdit nikam za hranice. Stačí si zabalit batůžek a vyrazit do našeho hlavního města. Nabízí hned několik tajemných míst s ojedinělou atmosférou. V tomto článku jsme pro vás připravili seznam těch nejúchvatnějších.

 Tajemná místa Prahy, která musíte zažít

Prvním naším tipem je Vyšehrad. Najdete zde legendami opředený Čertův sloup. Jedná se o3 kameny opřené o sebe, u nichž zatím nikdo nebyl schopen vysvětlit, jak se sem vlastně dostaly a k čemu slouží.

 Mezi nejděsivější místa patří hřbitov bláznů u Bohnické léčebny. Je sice veřejnosti nepřístupný, ale už jen procházka okolo vás naplní zvláštním pocitem tajemna až hrůzy.

 Pokud máte rádi záhady, určitě doporučujeme Faustův dům, který se nachází na Karlově náměstí. Jste-li odvážní, můžete také podniknout výlet za pražskými duchy. Stačí se po setmění procházet uličkami starého města a nebát se temných zákoutí. Dech beroucí je také procházka po zahradách Břevnovského kláštera.


libria.cz_hotelbelvedereprague_cz_01

Jeden den nestačí

Abyste stihli všechna místa navštívit, udělejte si volno alespoň na víkend. K ubytování můžete využít této možnosti výhodného ubytování v Praze. Jedná se o 4* Belvedere Hotel Praha v Holešovicích. Jistě se vám bude zamlouvat jeho strategická poloha. Hotel Belvedere v Praze leží nedaleko Pražského hradu, jen cca 5 minut chůze od stanice metra Vltavská.

libria.cz_hotelbelvedereprague_cz_02

Hotel nabízí ubytování ve stylově zařízených pokojích, některé jsou speciálně upravené pro alergiky či osoby s postižením. Jedná se o levný pražský hotel, který pro své hosty připravil i ještě výhodnější a balíčky ubytování. Využít můžete například akce „Zůstaň 4 noci, zaplať pouze 3 noci“. Pokud si budete ubytování na 3 a více nocí rezervovat s předstihem, dostanete slevu 15%. Při rezervaci a platbě předem na 1 až 3 noci vás čeká sleva 10%.