Turecko je obrovská země, která nabízí bohatou směsici různorodosti. Od její evropské části, která připomíná klasické dovolené v jiné středomořské oblasti, až po její východní části, kam se mohou vydat spíše jen odvážní baťůžkáři. Záleží jen na vás, kterou oblast Turecka si zvolíte pro svou dovolenou.

Turecká riviéra

Mnoho českých cestovních kanceláří, nabízí především zájezdy na Tureckou riviéru. Mezi nimi například také cestovní kancelář www.akvila.cz. Turecká riviéra je od nás ta vzdálenější a rozkládá se kolem města Antalya. Letovisek je tu obrovská spousta. Počasí je tu velice teplé a vlhčí. Na dovolenou do Turecka se sem vydejte, pokud chcete poznat více arabské turecké kultury. Pravé obchodování se smlouváním a podobně. Letoviska jsou tu moderní a dobře vybavená.

Egejská riviéra

Egejská riviéra je oblast, která se rozkládá kolem města Bodrum a je nedaleko od řeckých ostrovů. Nachází se v evropské části Turecka, takže si tu můžete užít spíše klidnější evropskou dovolenou, prodejci jsou tu milí a dávají vám prostor. Arabská kultura a zejména náboženství tu vykukuje tak příjemně mimoděk přítomnými mešitami a pravidelným svoláváním k modlitbám. Vzhledem k blízkosti Řecka se to tu hemží antickými památkami. Bodrum samotný býval v antice nazýván Halikarnas a nacházel se v něm jeden ze sedmi divů světa – mauzoleum v Halikarnasu. Dostanete se sem spíše s nabídkami last minute do Turecka, které postupně české cestovky také zařazují. Vydat se můžete na celodenní výlety například do Efesu, což je obrovské antické naleziště, kde jsou odkryty a postupně rekonstruovány celé budovy a ulice města. Najdete ho severně od Bodrumu. Druhým zajímavým celodenním výletem bývají známé Pamukkale, tedy minerální jezírka na svahu jednoho kopce, kde vyvěrá minerální pramen. Celý svah je pokrytý bílým vápencovým nánosem, v jezírkách se můžete vykoupat v příjemně vlažné vodě a na kopci samotném je odkryto antické město, bývalé lázně, kam se k pramenu jezdívali léčit lidé z celého tehdejšího světa