TibInfo.cz, webové stránky poskytující důležité a aktuální informace o Tibetu a situaci v něm. V poslední době je tento web aktualizován především přehledy o událostech v Tibetu z poslední doby, v jeho archivu se však nachází mnoho velmi zajímavých článků.

V sekci ČR-Tibet-Čína si můžete přečíst statě věnující se vztahům České republiky a Čínské lidové republiky a to především v souvislosti s akcí Vlajka pro Tibet, během které vyvěšuje řada českých měst tibetskou vlajku jako znak podpory tohoto nejvýše položeného státu světa okupovaného Čínou.

Kategorie “Vězni, mučení” dokumentuje stav základních lidských práv v Tibetu a zatýkání politicky nepohodlných osob. Sekce Buddhismus je věnována všem základním školám buddhismu provozovaným v Tibetu a Bönu, původnímu místnímu náboženství. Podobnou funkci zastává i sekce Dalajlama, ta se však omezuje pouze na informování o činech a dění okolo Jeho Svátosti Dalajlamy, politické hlavy Tibetské exilové vlády a náboženského vůdce buddhistické sekty Gelugpa.

I přes myšlenkovou jednostrannost celého serveru (čínskému náhledu na věc nedávají jeho autoři příliš prostoru), je TibInfo.cz pro každého vážného zájemce o Tibet skutečným pokladem. Kromě již zmiňovaného obsahu je možné se na těchto stránkách dozvědět mnoho o historii, společenském vývoji, jazyce, kultuře i dokonce kuchyni tibetského národa.

Webová adresa: http://www.tibinfo.cz