Česká obchodní inspekce na začátku tohoto roku zahájila tažení proti všem Čechům, kteří šidí cizince. Jídelní lístky pro cizince se speciálními cenami či taxametr počítající dvojnásobnou částku by se tak nyní mohli podnikatelům nemuselo vyplatit.

„Na začátku roku inspektoři zahájili mimořádnou kontrolní akci Předsednictví. Zaměřili se zejména na kontroly provozoven veřejného stravování, ubytovacích služeb, taxi služeb, prodeje padělků, půjčoven sportovních potřeb v zimních střediscích a služeb v cestovním ruchu,” řekla o celé akci mluvší ČOI Kamila Juhaňáková.

Podle zjištění úředníků, kteří kontrolovali celé území ČR, dochází k největšímu množství podvodů přesně jak by každý předpokládal v Praze. Z celkem kontrolovaných 16 taxikářů jich zákon porušili tři. Mnohem lépe jsou na tom ale hotely – bylo jich kontrolováno šest a nikde nebyly zjištěny dvojí ceny.

Jelikož má šizení cizinců v Praze již dlouhou tradici, rozhodli se kontroloři, že právě období našeho předsednictví EU je vhodné pro větší množství kontrol. Jejich cílem je náprava zahraniční pověsti Prahy, aby se k nám cizinci i po první návštěvě vraceli.