Soud v Saudské Arábii konečně zrušil manželství osmileté holčičky s dvojnásob ženatým padesátníkem. Sňatek proti vůli matky a bez vědomí dívky domluvil její otec – chtěl tím vyrovnat dluhy u svého přítele, onoho novomanžela.

Tento způsob, kterým se snaží Saudové zbohatnout, není vůbec neobvyklý. Až tento případ však vyvolal velkou odezvu v Saudské Arábii i v celém světě a vláda na toto pobouření reagovala slibem, že proti takovým sňatkům zakročí. Podle ministra spravedlnosti Mohammeda Issy je připravována studie, jak v království probíhají svatby mezi dospělými a dětmi, na základě které bude vydán zákon, který by něco takového zakazoval.

„To je věc, kterou požadujeme zcela od začátku, a víme, že saúdští činitelé na tom tvrdě pracují,” reagoval na oznámení ministra spravedlnosti právník matky osmileté dívky.

Zmíněná matka se o anulaci sňatku snažila dříve u soudu již dvakrát, ale soud vždy pouze konstatoval, že manžel nesmí mít s dívkou sex, dokud ona nedosáhne puberty.

Podobný prodej dcer probíhá v současnosti také v Pákistánu, Indii, Nepálu, Kambodži, v Číně, v Thajsku či na Filipínách.