Rozhovor s Davidem Kučerou

“… asi nejnepříjemnější věc byla vydržet občas sám se sebou. Kvůli tomu bych se možná i byl schopen vrátit. Vždy to ale byl důsledek reakce na neobvyklý zážitek nebo zkušenost, kterou jsem nebyl schopen hned strávit – například neskutečná dotěrnost Indů na každém kroku (teď už se na ni dívám jinak a Indové mi svým způsobem chybí :), psychicky i finančně vyčerpávající byrokracie při získávání indonéského víza,…”

David Kučera podnikl nefalšovanou cestu kolem světa a kvůli tomu ho zpovídala Petra Nachtmanová. David jí odpovídal na otázky týkající se základních údajů o cestě, problémů i zajímavostí, se kterými se na cestách setkal, i toho, co všechno si přivezl zpátky domů.

Rozhovor s Davidem Kučerou

Rozhovor s Ivanem Orlem

“Každému bych přál alespoň jeden den na otevřeném moři, půlnoční vstávání do psí hlídky, vichřici, déšť a vlny, které si s lodí pohazují jako s korkovým špuntem. Rozespalý, s rukama rozbolavělýma od práce s lany, lézt na stěžně a balit plachty. Potom každý ocení pohodlí večera u televize. A to ani nechci domyslet, kolik chlapů, by bylo ochotno vzdát se studeného piva za týdny plavby v tropických mořích, kdy paluba je tak rozpálená, že se na ní nedá stát. Jedna věc je jistá, na moři je jen ten kdo tam chce být.”

Ivan Orel patří k dobrodruhům, kteří se rozhodli pro cestu kolem světa. Zatímco však většina jeho kolegů podnikala větší část cesty po souši, on se plavil na plachetnici, kterou si s kolegy sám postavil. Společně s několika kumpány se od 1. srpna 1999 několik let plavil po mořích a oceánech světa.

Idioti na plavbě kolem světa

Rozhovor s Karlem Wolfem

“Bylo to super. Prostě rok prázdnin. Nebylo jednoduché všechno v Praze ukončit, rozloučit se s prací a se studiem. Peníze jsme šetřili asi dva roky, o cestě jsme si mezi sebou povídali skoro tři roky a trvalo nám asi 6 měsíců, než jsme se rozhodli pro pevné datum odjezdu.”

Rozhovor s Karlem Wolfem o tom proč a jak se rozhodl se svou partnerkou Petrou Bielinovou v roce 2005 cestovat kolem světa, přičemž první část jejich cesty směřovala do Asie, kde strávili rok. Povídá o tom, co viděli a zažili, a shrnuje základní dojmy a pocity z jejich cesty.

Rozhovor s Karlem Wolfem