Severské země jsou v posledních letech v hledáčku cestovatelů o poznání častěji než v minulosti. A zdá se, že cestování po Skandinávii přichází na chuť také Češi, kteří se domu vrací s nadšením. Chcete-li si letos dopřát skvělou dovolenou i vy, neváhejte. Co vás tam „na severu“ čeká?

Za čerstvými rybami

Cestovat jen kvůli gurmánským zážitkům? Proč ne! Trajekty do Norska a ostatních severských zemí jsou plné turistů, kteří se nemohou dočkat, až ochutnají čerstvé lososy, tresky, kaviár a další lahůdky z útrob studeného moře. Seveřané jsou mořskými specialitami posedlí a servírují je ve všech možných podobách.

Za lyžováním

Za skvělým lyžováním musíte do Alp. Ale když zamíříte na sever, určitě neuděláte chybu. Skandinávie je pro lyžaře ideální lokalitou, zejména pak Norsko, kde se v minulosti konaly vůbec první lyžařské závody na světě. K těm nejlepším místům patří Lillehammer, ale chybu neuděláte ani v případě švédského Vemdalenu či Sälenu. Ve Finsku jsou „top“ Yllas a Levi.

libria.cz_etrajekty_cz_01

Za čistotou

Seveřané milují přírodu a váží si jí. Proto je v Norsku, Švédsku, Finsku i Dánsku nebývale čisto. Domácnosti využívají alternativní zdroje energie, třídí odpad a respektují životní prostředí. Na ulicích se budete cítit jako nikde jinde na světě. Vypadají, jako by je někdo nepřetržitě zametal.

Za LEGEM

Jestli trajekt do Švédska či Norska převáží milovníky ryb a zimních sportů, ty do Dánska jsou plné rodin s dětmi. Míří do Legolandu – ikonického zábavního parku, ve kterém je vše postaveno z nejlepší stavebnice na světě. Doposud bylo použito více než 340 miliard kostiček!

libria.cz_etrajekty_cz_02

Za přírodními extrémy

Severská příroda, to je kapitola sama pro sebe. Husté lesy, impozantní fjordy, polární záře a ještě mnohem více… Nestihnete mačkat spoušť fotoaparátu a domů se vrátíte s pocitem, že ještě není vše ztraceno. Na Zemi je stále dost míst, která nebyla zničena lidskou bezohledností.

Tak co vy na to – dáte si říct? Rezervace trajektu je otázkou chvilky. A pak už můžete vyrazit!