Všechny zde uvedené podmínky se vztahují na celý server LIBRIA.cz se všemi jeho součástmi (nadpisy zde figurují pro lepší členění textu). Pokud jsou zde uvedené podmínky odlišné od těch na hlavním webu LIBRIA.cz, pak platí ty uvedené na hlavním webu.

Informační stránky

Provozovatel, správci, autor, jednotliví přispěvatelé, ani kdokoli jiný spojený se serverem LIBRIA.cz nebo jeho částí nemůže být zodpovědný za jakékoli nepřesné nebo zavádějící informace uvedené na těchto stránkách nebo na stránkách z nich odkazovaných.

Provozovatel žádným způsobem neručí za jakékoli škody způsobené užíváním stránek a informací v nich obsažených.

Poskytnutím e-mailové adresy kdekoliv v rámci serveru LIBRIA.cz uživatel souhlasí se zasíláním nabídek, novinek a aktualizací serveru LIBRIA.cz, jakýchkoli jeho součástí a přidružených serverů. Tato služba však prozatím není plánována! Uživatel může písemně požádat o zrušení zasílání těchto zpráv a vymazání své e-mailové adresy z naší databáze.

Diskuzní fórum

Všechny příspěvky v diskuzním fóru (nebo komentáře u článků; dále jen příspěvky) vyjadřují názory a postoje jejich autorů a provozovatel ani autor serveru LIBRIA.cz nebo jeho součástí nemůže ovlivnit jejich obsah (diskuze není redigována či moderována). Příspěvky nemusí vyjadřovat stanovisko provozovatele ani osob pověřených správou. Veškerou odpovědnost za jejich obsah (textový i jakýkoliv jiný) nese jejich autor.

Provozovatel a jím určení správci si však vyhrazují právo příspěvky odstraňovat. Odstraněny mohou být zejména příspěvky reklamní, příspěvky nesouvisející s tématem, příspěvky porušující pravidla fóra či zákony České republiky (např. autorský zákon), spam a příspěvky hanlivé nebo napadající jiné přispěvatele.

Pokud si myslíte, že některý z příspěvků spadá do některé z těchto kategorií příspěvků vhodných k vymazání, informujte nás o tom prosím na e-mailovou adresu diskuze (zavináč) libria.cz a my se pokusíme o co nejrychlejší nápravu. Provozovatel si vyhrazuje právo smazat jakoukoli informaci vloženou uživatelem. Provozovatel si také vyhrazuje právo odmítnout smazání vložených informací.

Uživatelé serveru LIBRIA.cz i jakýchkoli jeho součástí (především diskuzního fóra) se zavazují, že budou vkládat pouze data, jejichž jsou autorem nebo u nichž jsou vlastníkem autorských práv nebo které jsou šířeny pod licencí umožňující takové použití.

Další ustanovení

Osobní údaje na serveru LIBRIA.cz jsou chráněny v souladu s platnými zákony ČR. Uživatel jejich poskytnutím uděluje souhlas se správou, zpracováním a uchováváním svých osobních údajů v souladu se všemi zákony ČR provozovatelem LIBRIA.cz.

Autorská práva

Bez předchozího souhlasu provozovatele LIBRIA.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce všech textových materiálů LIBRIA.cz na internetu i mimo něj. Autorská práva se také vztahují na grafický materiál tvořící základní design webu.

Naopak fotografie ze serveru LIBRIA.cz i jeho součástí je dovoleno dál šířit, pokud není uvedeno jinak. Většinou se na ně vztahují licence typu Creative Commons či GNU Free Documentation License dovolující jejich šíření i úpravu nebo je jejich autoři dali k dispozici k jakémukoliv účelu bez dalších nároků. Pro informace o licencích vztahujících se na konkrétní fotografie můžete psát na info (zavináč) libria.cz. U všech vyjímek z tohoto pravidla je většinou uvedeno upozornění na autorská práva zakazující další šíření a úpravu.

Pokud narazíte na serveru LIBRIA.cz či na jakékoliv jeho součásti na obsah porušující nějakou licenci nebo autorský zákon, napište nám na info (zavináč) libria.cz a my se pokusíme o co nejrychlejší nápravu.

Nejčastější licence obrázků: Creative Commons Attribution ShareAlike 2.0, GNU Free Documentation License

Závěrečná ustanovení

Provozovatel si vyhrazuje právo měnit podmínky užití serveru LIBRIA.cz i všech jeho součástí – vždy však na změnu dostatečně upozorní.

Letenky, zájezdy a jiné služby

Server LIBRIA.cz žádným způsobem neprovozuje služby pro koupi letenek, zájezdů či jiných služeb spojených s cestováním. Server LIBRIA.cz nefunguje jako cestovní agentura a nezprostředkovává jakékoliv objednávky. Veškeré nabídky na letenky, zájezdy a jiné služby spojené s cestováním, které se na serveru LIBRIA.cz nacházejí jsou pouze reklamou na jiné subjekty, které tyto služby provozují.

Kontakt – provozovatel

Jan Olšanský
Místo podnikání: Jiráskova 251, 784 01 Červenka
IČ: 87092255
Telefon: +420 737 035 107
E-mail: info (zavináč) libria.cz
Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 17. 09. 2008