Celkem šest lidí o víkendu v rakouských Alpách zahynulo po pádu laviny. Pět z nich pocházelo z České republiky, šestý byl ze Slovenska. Oznámila to agentura APA a zprávu potvrdil i český konzul ve Vídni.

Celkem měla skupina 7 členů, mladých mužů, ovšem poslední z nich se rozhodl ten den na tůru nejít a to mu zachránilo život. Alpinisté se vydali z chaty Hochwilderhaus v Ötztalských Alpách v Tyrolsku na horu Schalfkogel (3500 metrů). Vydali se však nahoru jinou než běžnou trasou a to jistě mělo velkou roli v tom, že je zasáhla 100 metrů široká lavina.

Muži měli dobrou výstroj včetně přístrojů pro lokalizaci v lavině. Ta je pravděpodobně zasáhla chvíli potom, co se rozhodli kvůli špatné viditelnosti vrátit.

Záchranáři zkoušeli skupinu hledat už v sobotu v odpoledních hodinách krátce po neštěstí, ale kvůli špatnému počasí museli pátrání přerušit a vrátili se až v neděli ráno. Nejdříve našli čtyři oběti, a potom další dvě, v devět ráno akci ukončili. Sedmý člen skupiny se psychicky zhroutil.

Při podobném neštěstí zemřel na začátku dubna třiadvacetiletý Čech, když se na něj a dalších pět lidí zřítila v hornorakouských Alpách lavina.