Známý český horolezec Martin Minařík pravděpodobně zahynul při pokusu zdolat Annapurnu, desátou nejvyšší horu světa. První pokus o výstup na vrchol se tříčlennému týmu nepodařil. Jeden člen se od expedice odpojil a rozhodl se z Nepálu odjet, Minařík a Francouzska Elizabeth Revol se však odhodlali to zkusit znovu, tentokrát jinou cestou.

Minulou neděli museli kvůli špatnému počasí výstup přerušit – ten popisuje Martin Minařík také v záznamu na své webové stránce http://www.martinminarik.cz datovaném 20. dubna: “Pomalu se posunujeme dolů, sílu prošlapávat stopu má jen Eli. Strmé srázy odjišťujeme, tak jsme slezli celý Rock Noir. Jde to velmi pomalu.”

Dle informací z agentury jiné české expedice se prý podařilo sestoupit pouze Elizabeth Revol, kterou naprosto vyčerpanou převezl vrtulník do Pokhary. Ještě předtím však vypověděla, že se s Minaříkem ve výšce cca 7100 metrů museli rozdělit, protože byl vyčerpaný a neschopen samostatného pohybu.

Šance na jeho úspěšný sestup jsou prý kvůli nedostatku potravin a vody nulové. Záchranná operace, na které se podílely šerpové i vrtulníky, byla odvolána. Minařík byl v Himálajích celkem jedenáctkrát a dosáhl osmi vrcholů osmitisícovek.