Každá cesta do zahraničí je risk, proti kterému byste i vy měli být řádně pojištěni. Nikdy nevíte, co se vám na cestě přihodí – může to být úraz, ztracená zavazadla či porouchané auto a jiné události, které mohou dovolenou během několika vteřin proměnit v horor. Aby tomu tak nebylo, je třeba si před cestou zařídit řádné cestovní pojištění. Na co si musíte dát pozor a jak je možné i při koupi kvalitní pojistky ušetřit?

Sami musíte zvážit rizika 

Už ne jednou se stalo, že klient pojišťovny měl na dovolené úraz, ale po prozkoumání pojistné události mu pojišťovna nevyplatila vůbec nic. Je to z toho důvodu, že klient nebyl pro danou aktivitu pojištěn. Toto je jedna z nejčastějších chyb, které se lidé při uzavírání pojistky dopouští. Vyvarujte se jí! Abyste se pojistili správně, nejdříve zvažte všechna možná rizika a podle toho cestovní pojištění do zahraničí vybírejte. Pro některé druhy sportů je dokonce třeba uzavřít zvláštní připojištění – platí to například pro adrenalinové sporty. Počítejte s tím, že čím rizikovější sport je, tím více si připlatíte.

libria.cz_online_ergo_cz_01

Sledovat musíte výši léčebných výloh, a to u každé položky cestovního pojištění. Důležité jsou také tarify cestovního pojištění – ty udávají, pro které země světa je pojištění platné. Cenově je pojištění v rámci Evropy levnější než pojistky mimo ni. V případě základního pojištění se cenový rozdíl pohybuje jen v rámci desítek korun.

Výhodnější podmínky panují na internetu

Téměř všechny tuzemské pojišťovny nabízí možnost sjednání cestovního pojištění na internetu. Tato forma sjednání je výhodnější z hlediska úspory času i ceny. Pojišťovny svádí tvrdý konkurenční boj a díky tomu jdou ceny pojistek dolů. Ještě než smlouvu uzavřete, udělejte si srovnání cestovního pojištění. Díky němu zjistíte, že za stejné pojištění můžete platit třeba i o několik desítek korun méně.

libria.cz_online_ergo_cz_02

Uvědomte si, že vyjet do zahraničí bez řádné pojistky, je obrovský risk, který by se nemusel vyplatit. Důkazem, jak moc je nutné pojištění mít, je například tento článek! Buďte zodpovědní a sjednejte si pojistku i v případě, že opouštíte ČR na pouhý jeden den!