Jestli nevíte, kam letos v létě vyrazit na dovolenou k moři a máte omezený rozpočet, můžou se vám hodit naše tipy. Některé destinace totiž vyjdou člověk docela levně a přitom si v nich užije stejné množství zábavy a veškerých potřebných atrakcí, jako v těch dražších.

 

Do Bulharska

 

První zajímavou destinací je nepochybně Bulharsko. Na dovolenou do Bulharska se jezdilo už dříve, za dob našich maminek a babiček. I dřív to bývala lokalita Čechy oblíbená, už jenom proto že tu bylo levně a dalo se tu dorozumět i česky. Dnes sice ceny zájezdů a last minute do Bulharska stoupají, stejně jako ceny přímo v místě určení například za jídlo nebo služby, ovšem stále patří mezi to dostupnější, co si člověk může dovolit. Do Bulharska Češi nejvíce jezdí asi do Primorska, na Slunečné pobřeží a Zlaté písky nebo taky do Nesebaru. Právě díky tomu, že jsou tyto destinace hojně navštěvované našimi občany, se tu můžete setkat klidně i s jídelními lístky v češtině a s obsluhou služeb, která zná pár frází po našem. Bulharsko nabízí hlavně krásnou zelenou krajinu a velkým lákadlem jsou také táhlé a široké písečné pláže. Jen je někdy počítat s tím, že budou poměrně zaplněné. Záleží ale, kterou lokalitu si vyberete a samozřejmě v kterou roční dobu.

 

Do Egypta

 

Druhou vynikající destinací pro letní dovolenou, pokud máte rádi opravdu hodně teplo, je Egypt. Sem se jezdí samozřejmě užívat tepla, slunce a bohatého Rudého moře pro potápění a šnorchlování. To sem láká především milovníky pasivního odpočinku u vody. Pakliže ovšem prahnete po poznání, určitě si zvolte dovolenou v Egyptě jako poznávací zájezd. Prozkoumávat památky při pobytovém zájezdu se příliš nevyplatí. Jinak v létě je třeba počítat s tím, že bude většinou nesnesitelné vedro, takže se sem vyplatí zajet klidně i v zimě, na jaře nebo na podzim. Ceny zájezdů do Egypta jsou poměrně nízké a vlezete se i se stravou mnohdy do deseti tisíc za osobu, což je krásné.