V souvislosti s romantickým odpolednem a matičkou Prahou většině lidí okamžitě padne na mysl „profláklý“ Petřín, ale ten není ani zdaleka jediným místem, na kterém lze prožít kouzelné chvilky s milovanou osobou. Ostatně posuďte sami dle následujících tipů.

Prokopské údolí s vyhlídkou na Vltavu

Na přírodní park Prokopské a Dalejské údolí nedají Pražané dopustit. Zamilované páry mohou bloumat po vyznačených i nevyznačených cestičkách vedoucích kolem lesů, potoků, luk a jezírek. Impozantní výhled na Vltavu a velkou část Prahy nabízí jak Děvín, tak Ctirad.

 

Určitě nebude od věci, když si předem zajistíte ubytování Praha, protože krásy přírodního parku vydají na víc než jedno odpoledne.

libria.cz_rezidencetopolova_cz_01
Levné ubytování pro každého nabízí Rezidence Topolová

Na víno ke sv. Anežce

Romantika může mít mnoho podob a jednou z nich jsou společné rozmluvy u dvou deci dobrého vína.  Vinárna sv. Anežky je bezpochyby nevšedním místem, jako stvořeným pro láskou opilé návštěvníky. Atmosféra tohoto podniku vám dá alespoň na chvíli zapomenout na starosti všedních dní. Soukromí si užijete v salonku, který je většinou neobsazený.

Relaxace v okolí Počernického rybníka

Počernický rybník byl založen v 15. století a honosí se titulem „největší v Praze“. Bohatá vegetace a klid jsou jasnou volbou pro každého, kdo rád tráví volno mimo rušné centrum metropole. V okolí rybníka panuje dobová atmosféra, a proto by neměl chybět na žádném seznamu nejromantičtějších míst.

libria.cz_rezidencetopolova_cz_02
Počernický rybník, Autor: Dezidor – CC BY 3.0

Procházka Vyšehradem

Dalším důvodem, proč si rezervovat penzion Praha a strávit ve městě minimálně víkend, je Vyšehrad. Mimo hlavní turistickou sezónu a v podvečery zde není příliš rušno. Pohlednicový výhled z hradeb vás nenechá na pochybách, že jste si vybrali skvělé místo pro romantickou procházku. V Hospůdce pod hradbami můžete debatovat klidně do půlnoci.