Podle serveru Euro.cz se francouzsko-holandská letecká společnost Air France-KLM zúčastní privatizace Českých aerolinií. Podle francouzského deníku La Tribune hodlá tato firma za ČSA nabídnout až 200 milionů eur (5,7 miliardy Kč).

Výběrové řízení bylo ministerstvem financí vyhlášeno 5. února, přihlášky do něj je možné podávat až do 23. března. Konečné nabídky na ceny podají až ti zájemci, kteří postoupí do druhého kola poté, co jim bude umožněn vstup do dataroomu ČSA.

Silný zájem podle všeho projevuje i německá společnost Lufthansa a opakovaně jej vyjádřil i ruský Aeroflot. Druhému zmiňovanému se však pravděpodobně nepodařilo v Česku sehnat partnera pro účast v privatizaci a přitom podmínkou je, že nabyvatelem většinového podílu musí být firma z EU, tudíž zřejmě přijde zkrátka.

Mezi dalšími podmínkami smlouvy je také například to, že České aerolinie musí zůstat po vstupu nového vlastníka minimálně pět let českým národním dopravcem (to jim zaručuje přístup i na zahraniční letiště s regulovaným leteckým trhem) a jejich hlavní základnou musí být Letiště Praha.